Nasza GRH


Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej odtwarzającą pułk piechoty konfederackiej z czasów Wojny Secesyjnej. Nasz oddział tworzą ludzie z całej Polski - posiadamy placówki w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Kłodzku i okolicach Warszawy. Łączy nas zamiłowanie do historii, dawnych militariów, oraz sympatia dla konfederackiego Południa. Jesteśmy największą grupą w Polsce zajmującą się rekonstrukcją historyczną z okresu Wojny Secesyjnej.
Odtwarzamy oddział, który został założony przez dwóch Polaków - majora Kacpra Tochmana, oraz pułkownika Walerego Sulakowskiego - pierwszego dowódcę pułku. W formacji tej służyło ok. 20 Polaków, najwięcej spośród wszystkich pułków w armiach Konfederacji.
Staramy się jak najwierniej odtworzyć umundurowanie, wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy Konfederacji. Chcemy dzięki temu poznać smak wojaczki sprzed 150 lat. Posługujemy się epokowymi regulaminami i stosujemy komendy w języku angielskim.
Współpracujemy z grupami rekonstrukcyjnymi z Niemiec, Czech i Austrii, bierzemy udział w imprezach w Polsce i w Europie, planujemy również wyjazd w 2013 roku na 150 rocznicę bitwy pod Gettysburgiem.